רעפים פורטוגזים

0
887

הביקוש הגובר לרעפים פורטוגזים

גגות העשויים מרעפים ידועים ככאלה בעלי תכונות טובות וחיוביות המשפיעות גם על החלק הפנימי של הבית. זו הסיבה שאנשים המשפצים את הבית שלהם או בונים בית חדש יעדיפו להתקין על הגג רעפים. בשל הביקוש הרב ישנם סוגים שונים של רעפים כיום שמתוכם יכולים הלקוחות לבחון את התכונות של כל סוג ולבחור את הסוג שיתאים להם מכל הבחינות. אחד מסוגים אלה הוא רעפים פורטוגזים שהפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאד בזכות הטכנולוגיה המעולה שהם מציעים.

כאשר מדברים על רעפים פורטוגזים מתכוונים לסוג רעפים נפוץ ומבוקש מאד בכל רחבי אירופה והמזרח התיכון. רעפים אלה בעלי צורה מקומרת מעוגלת והם מבוקשים מאד בשל הצורה שהם מעניקים לגג הסופי – גג שלם בעל מראה אחיד לכל אורכו ורוחבו. בנוסף לכך ניתן להשיג רעפים אלה במגוון רחב של צבעים שיתאימו לכל טעם אישי או העדפות אישיות של כל מי שבונה בית או משפץ מן היסוד. כיום אין הרעפים הפורטוגזיים מיוצרים בישראל ומי שמעוניין להתקין אותם צריך לפנות אל חברה המייבאת אותם מחוץ לארץ.

מהן התכונות של רעפים פורטוגזים?

הרעפים הפורטוגזים נכללים בקבוצה רחבה מאד של רעפים העשויים מחרס. החרס מאפשר בידוד מוחלט של תנאי מזג האוויר השוררים מחוץ לבית – מה שמביא לחסכון לא קטן בחשמל או במשאבי אנרגיה אחרים עבור הלקוח שגר בבית. בנוסף, רעפי החרס אטומים למעבר נוזלים וכך מי הגשמים לא יכולים לחלחל דרכם אל תוך הבית פנימה. רעפים פורטוגזים מדמים את הרעפים שהיו מותקנים על גגות הבתים של רומא העתיקה וברוב המקרים הם מיובאים מספרד.

רוב הרעפים המותקנים כיום על גגות הבתים בישראל כאמור הם רעפים פורטוגזים ונמצא שהם אלה המתאימים באופן מושלם למזג האוויר השורר בישראל מרבית ימי השנה. הקור או החום לא חודרים פנימה אל תוך הבית – תכונה המאפשרת למי שגר בבית לחסוך בהוצאות החשמל מפני שאין צורך לחמם או לקרר את הבית, גם אם מדובר על יום קיץ או חורף קשים במיוחד. בזכות הרעפים האלה אפשר ליהנות מגג יפה ומיוחד במשך שנים רבות.

LEAVE A REPLY