שמואל בן נפתלי – גמלאי ישראל – בניית תוכנית לאומית לגמלאים

0
727

שמואל בן נפתלי הגה רעיון ייחודי – בניית תכנית לאומית לגמלאים.

הרעיון מקיף את כל הנושאים הבעייתיים שבהם נתקלים הגמלאים, בחוסר האוזן הקשבת, המייעצת והמכוונת במשרדי הממשלה השונים ובגופים הכפופים להם.

שמואל בן נפתלי מקדם בכנסת, דרך המפלגות השונות כמה חוקים מהותיים שידאגו לקהילת הגמלאים בישראל, לקיום חיים לכל הפחות בתנאי מחיה אלמנטריים מינימליים. להעלאת גובה הקצבאות החודשיות לסכום התואם את יוקר המחיה בישראל, וכך אנשים מבוגרים יהיו מסוגלים לכלכל את עצמם, לדאוג לכל צרכיהם ולרכוש את כל התרופות שלהן הם זקוקים. המצב המזעזע בו גמלאים לא מסוגלים לרכוש תרופות או מזון הוא מצב לא אנושי ויש לעשות כל שניתן כדי לצמצם את הבעיה לאפס מקרים.

כל המדינות הנעורות במערב נלחמות בתופעת העוני, אך בישראל עדיין לא עושים מספיק למען הגמלאים, והסיפורים הקשים מזעזעים את כולם אך דבר לא נעשה כדי לפתור את הבעיה העגומה. החוקים החדשים המוצעים יקלו על מצב הקשישים ויתנו להם לחיות בכבוד בערוב ימיהם.

סיעוד

התחייבות לפעול להגנה על זכויות הפנסיה של הגמלאים מהגורמים השונים במשק, מקומות העבודה שבהם עבדו הגמלאים טרם מועד הפרישה, קצבאות ממשרדי הממשלה.

דיור מוגן וחממה טכנולוגית

שמואל בן נפתלי מצא פתרון מבריק לנושא הדיור לגיל השלישי, הוא מציע לבנות מתחמי דיור מוגן, קהילות ירוקות חכמות".

לגמלאים תהיה אפשרות פיננסית לעבור לגור במתחמים חדשים וחדישים אלה. העלות החודשית תהיה סבירה ומרבית הגמלאים יוכלו לאפשר לעצמם לעבור למקום נוח, חדשני ונגיש עבורם. בדיור המוגן הם יקבלו באופן שוטף את כל התנאים הנחוצים להם כמו שרותי רופאים, אחיות ושרותי מעבדה, מחלקות סיעודיות בעת הצורך, תרבות פנאי עשירה, לימודים, חוגים, העשרה, טיולים וכו'

החשיבה הראשונית היא על הקמת מאה שבעים אלף יחידות דיור מסוג זה ברחבי הארץ. בבניה מתוכננת ומותאמת מראש לאנשים מבוגרים. גמלאים שיחליטו לשפר את איכות מגוריהם ויעברו למתחמים החדשים, ישכירו או ימכרו את דירתם הנוכחית וכך יהיה היצע גדול מאד של דירות מגורים להשכרה או לרכישה עבור משפחות צעירות ברחבי הארץ.

החזון של שמואל בן נפתלי הוא שהקהילות ימשיכו לתרום לחברה ולמדינה, למען צמיחה כלכלית וחברתית. כל מתחם יכלול האב – חממה עסקית שמטרתו לעודד תעסוקה, למידה ויזמות.

מתחמי מגורים יהיו במחיר בר השגה ונגיש, במקומות שונים בארץ. כל מתחם כזה יכלול "האב" (חממה טכנולוגית ) שתעודד את הדיירים לבצע עבודות שונות, ליזום ללמוד ולהשקיע עבור חברה ערכית יותר בישראל.

 

 

LEAVE A REPLY