חלונות שחורים לרכב

0
611

חלונות שחורים לרכב הם צורך שמתגבר מאד בעת האחרונה. נהגים רבים הבינו עד כמה חשוב לבצע ציפוי של חלונות הרכב שלהם ולכן הביקוש לחלונות שחורים רק הולך וגובר.

חלונות שחורים נראים כעת ברכבים רבים, בעיקר ברכבים משפחתיים ולא רק ברכבי יוקרה כפי שהיה עד עתה.

חלונות שחורים מבוצעים על ידי הדבקת ציפויים מיוחדים על חלונות הרכב, המורכבים מגלילי פילם ותרכובות מיוחדות של פוליאסטר ואלומיניום שקוף. הציפוי מחזיק מעמד במשך נשים רבות, הוא אינו מתקלף, אינו דוהה ואינו משנה את צבעו. תקופת האחריות הניתנת לחלונות שחורים היא בין שבע לעשר שנות אחריות.

חלק מהציפויים המודבקים בישראל מיוצרים הקיבוץ חניתה, וחלקם מיובאים מחו"ל. כל סוגי הציפויים עברו את הבדיקות המחמירות של מכוני התקנים הקפדניים ביותר בעולם כמו בארה"ב, גרמניה וישראל וקיבלו את אישורם להשתמש בציפויים.

הציפוי לחלונות הרכב הוא חוקי בישראל, ועובר טסט בחלונות האחוריים, לפי תקנה 356 ד' משנת 2005.

יתרונות חלונות שחורים

  • חלונות שחורים מגנים על הנהג ועל נוסעי המכונית מפני קרני השמש היוקדת, הנהג לא יסונוור ולכן יוכל לנהוג בבטיחות ולראות כל מה שקורה בדרך, והנוסעים יוכלו ליהנות מנסיעה שקטה ונינוחה ללא כל הפרעה. השמש מפריעה בעיקר לילדים ולתינוקות היושבים בכיסאות הבטיחות שאינם מסוגלים לישון או להסתכל קדימה.
  • חלונות שחורים מגנים על פרטיותם של כל יושבי הרכב. האפקט הייחודי בציפוי שמשות הוא העובדה שאנשים המסתובבים בסמוך לרכב אינם רואים מה קורה בתוכו, אם יש אנשים או ילדים ברכב, מה הם עושים וכו'. , לעומת זאת יושבי הרכב רואים כל מה שקורה מחוץ לרכב ויכולים להתריע על כל סכנה.
  • פורצים המתכננים לבצע פריצה, בודקים בשלב ראשון מה קורה ברכב, מה התכולה שלו ומה כדאי לגנוב. כשהם מגיעים לרכב חלונות שחורים, הם אינם רואים שום דבר ולכן מעדיפים לא להתאמץ ולא פורצים לרכב זה. מבחינתם זה עלול להיות בזבוז זמן, לפרוץ לרכב מסוים כשבסופו של דבר אין בו חפצי ערך.
  • ציפוי חלונות שחורים מגן על זגוגיות הרכב ובמקרה של תאונה או תקלה, זגוגיות הרכב יישברו לכמה חלקים גדולים ויישארו במרווח שבין הזגוגית לציפוי, ולא יתנפצו לאלפי רסיסים ויפגעו בנוסעים או בעוברי אורח.
  • ציפוי חלונות שחורים יוצר בידוד ברכב, בדרך כלל הטמפרטורה בו נמוכה יותר מאשר ברכב ללא חלונות שחורים. בימים חמים כשנכנסים לרכב, מפעילים מזגן ותוך פרק זמן קצר מאד, הרכב קריר והטמפרטורה שבו נעימה מאד. פרק זמן זה הוא קצר מאד לעומת רכבים רגילים ללא ציפוי חלונות שחורים שבו תהליך הקירור אורך דקות ארוכות.
  • השילוב המהיר של הקירור והטמפרטורה הנמוכה מלכתחילה יוצרים חיסכון באנרגיה, צריכת המזגן והדלק פחותה. ההערכה היא שמדובר בחיסכון חודשי של כ – עשרים אחוז בצריכת הדלק.

.

 

LEAVE A REPLY