עין עצלה טיפול

0
534

הטיפול   החדשני נוירו-ויז'ן הוא טיפול ייחודי שעוזר מאד לחולי מבוגרים הלוקים בתסמונת עין עצלה – אמבליופיה, והוא הטיפול היחידי בעולם שמוכח קלינית ומדעית (במחקרים מבוקרים שפורסמו בספרות) ואשר קיבל את אישור ה FDA כיעיל בשיפור ראיה בעין עצלה במבוגרים.

עין עצלה היא עין בריאה בעלת בעיה בחדות הראיה. חולה המרכיב משקפיים או עדשות מגע התואמות את המחלה שאמורות לחדד את הראייה טוען שגם עם המשקפיים או עדשות המגע, לא חל שינוי והוא אינו רואה את סביבתו באופן חד כבעבר.

ילדים רבים לוקים בתסמונת עין עצלה בתקופת הגן או הכיתות הראשונות של בית הספר. נוצר מצב שהמוח מקבל תמונה מעוותת כיוון שעין אחת אינה ממוקדת במטרה.

עין עצלה מתפתחת בדך כלל בילדות. במצב ראיה נורמאלי, המוח מקבל תמונה משתי העיניים ומאחד אותם לתמונה אחת. באמבליופיה, אחת העיניים איננה ממוקדת היטב, ולכן המוח מקבל תמונה שונה בכל עין ואיננו יכול לאחד את שתי התמונות, לתמונה אחת חדה וברורה.

במצב כזה, המוח בוחר להתעלם מהתמונה המתקבלת מהעין הלא ממוקדת, והאזור במוח, האחראי על עיבוד התמונה מאותה העין לא מתפתח כראוי, עם הזמן העין הופכת לעין עצלה בעלת חדות ואיכות ראיה ירודה.

ילדים נוטים להסתכל הצידה ולכן לעיתים קרובות מפתחת פזילה באחת העיניים ההופכת לעין עצלה אפשרות נוספת היא ההבדל הבסיסי במספר של אחת העיניים.

במכון נוירו – ויז'ן

מבוגרים רבים כבר חוו וחווים את החוויה הייחודית של שימוש בתוכנת נוירו-ויז'ן.  הטיפול היא תוכנה שניתן להתקין אותה במחשב הביתי וכוללת כמה תרגילים במבנה מדורג על פי דרגות הקושי. אלפי לקוחות ומטופלים אשר השתתפו במחקרים קליניים וסיימו את תכנית הטיפול דיווחו על שיפור משמעותי באיכות הראיה בעין העצלה ובאיכות החיים.

שיפור הנראות בעין העצלה מאפשר לחולה לקרוא אותיות קטנות גם ממרחק רב, הן בעת צפייה במחשב או בטלוויזיה, הגברת חדות הראיה בלילה, יכולת קריאה מרחוק של הכיתוב על שלטי חוצות ועוד.

טיפול נוירו-ויז'ן לשיפור הראיה מוכח קלינית ומדעית, כאן החולה מאמן את שרירי העיניים, הטיפול קיבל את אישור ה FDA, ה CE-Mark האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי לאחר שיעילותו ושבטיחותו הוכחה במחקרים קליניים.

החולה מקבל בתחילת הפעולה בתוכנה זו הכוונה והבהרה של הפעולות הפשוטות לביצוע, אך דרגת הקושי עולה, החולה מצליח לבצע הן פעולות פשוטות והן פעולות מורכבות, אך למרות זאת יש לו צורך עדיין מצריך משקפיים.

 

LEAVE A REPLY